H.J.L.G. (Har) Seijben

foto H.J.L.G. (Har) Seijben

Middenstander en wethouder uit Belfeld die in januari 1978 tussentijds voor het CDA in de Tweede Kamer kwam. Was de beoogde woordvoerder midden- en kleinbedrijf van zijn fractie, maar overleed in juli 1978 op vrij jonge leeftijd na een kortstondig ziekbed.

CDA
in de periode 1978: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Hendrikus Joseph Laurentius Gerardus (Har)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Belfeld, 18 januari 1932

overlijdensplaats en -datum
Tilburg, 28 juli 1978

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij)
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl) (Federatief CDA)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • lid gemeenteraad van Belfeld, van 2 september 1958 tot 28 juli 1978
  • wethouder van Belfeld, van 6 september 1966 tot 28 juli 1978
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 januari 1978 tot 28 juli 1978

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/4)

  • vicevoorzitter Kamer van Koophandel en Fabrieken van Noord-Limburg, omstreeks 1977
  • lid hoofdbestuur LOZO (Limburgse Organisatie van Zelfstandige Ondernemers)

afgeleide functies, presidia etc.
lid vaste commissie voor het Midden- en Kleinbedrijf (Tweede Kamer der Staten-Generaal)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Heeft nooit het woord gevoerd in de Tweede Kamer

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd Tweede Kamerlid, nadat enkele hoger geplaatste kandidaten, onder wie oud-KVP-Kamerlid Lückers-Bergmans, niet in aanmerking wensten te komen voor een zetel

uit de privésfeer
Overleed ten gevolge van een hersentumor

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.