A.A.M.E. (Broos) van Erp

foto A.A.M.E. (Broos) van Erp
bron: Fotobureau Dijkstra

Actief en hartelijk Brabants VVD-Tweede Kamerlid dat opkwam voor de belangen van het midden- en kleinbedrijf. Was zelf oorspronkelijk winkelier in Best. Maakte zich onder meer sterk voor het gebruik van ICT en voor vermindering van de administratieve lasten voor ondernemers. Voorzitter van de vaste commissie voor midden- en kleinbedrijf en later ondervoorzitter van de Tweede Kamer. Volksvertegenwoordiger in de ware zin van het woord, die op een gedreven manier aan belangenbehartiging deed.

VVD
in de periode 1978-1997: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Ambrosius Antonius Maria Emmanuel (Broos)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Best, 12 oktober 1933

overlijdensplaats en -datum
Best, 2 juni 1997

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1961

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/6)

  • lid gemeenteraad van Best, van 1 september 1970 tot 5 september 1978
  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 1975 tot 7 juni 1982
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 januari 1978 tot 3 juni 1986
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 juli 1986 tot 14 september 1989
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 januari 1990 tot 2 juni 1997

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/40)

  • lid coördinatiegroep Stichting Electronic-Highway Platform Nederland, van juli 1994 tot 2 juni 1997
  • secretaris Stichting MKB-Soldariteitsfonds SANTOS, van 25 november 1994 tot 2 juni 1997

afgeleide functies, presidia etc. (2/6)
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Economische Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 4 oktober 1994 tot 2 juni 1997
  • lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 13 juni 1995 tot 2 juni 1997 (zesde ondervoorzitter)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Voerde in 1995 namens zijn fractie het woord bij de behandeling van de Winkeltijdenwet
  • Maakte zich als woordvoerder midden- en kleinbedrijf met name sterk voor toepassing van geautomatiseerde informatiesystemen, het tegengaan van paracommercialisme en liberalisering van de economische wetgeving (winkelopenstelling, vestigingseisen)

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was eigenaar van een banketbakkerij in Best

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.