Mr. A.M. (Anke) van Blerck-Woerdman

foto Mr. A.M. (Anke) van Blerck-Woerdman
bron: Fotobureau Dijkstra

Tilburgse juriste, die na vijf jaar wethouder in haar woonplaats te zijn geweest Tweede Kamerlid voor de VVD werd. Woordvoerster volksgezondheid van haar fractie met een zakelijke instelling, die het woord voerde over zaken als de thuiszorg, wachtlijsten in de zorg en tabakswetgeving. Daarnaast enige tijd voorzitter van de vaste commissie voor Justitie, in welke functie zij efficiënt de commissievergaderingen leidde. Was in 2005-2006 opnieuw wethouder, ditmaal in Breda.

VVD
in de periode 1995-2003: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Anna Maria (Anke)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Bussum, 20 april 1944

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie) (lidmaatschap inmiddels beëindigd)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • wethouder (van onderwijs, sport en volksgezondheid) van Tilburg, van 12 april 1994 tot juni 1995 (tevens locoburgemeester)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 13 juni 1995 tot 30 januari 2003
  • wethouder (van milieu, verkeer en vervoer, landschappelijke en natuurontwikkeling en sport) van Breda, van 10 maart 2005 tot 20 april 2006

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/21)
  • voorzitter Beroepscommissie Huisartsenposten Midden-Brabant, vanaf 2009
  • lid Raad van Toezicht Van der Hoevenkliniek, vanaf 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Justitie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 3 oktober 2002 tot 30 januari 2003

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • In de Kamer was zij woordvoerster volksgezondheid van haar fractie. Daarnaast hield zij zich bezig met sociale zaken (bijstand, armoede) en was zij lid van de vaste commissie voor de Rijksuitgaven.
  • Diende in 2001 samen met Rob Oudkerk (PvdA), Siem Buijs (CDA) en Bas van der Vlies (SGP) een initiatiefwetsvoorstel in om de belemmering weg te nemen voor huisartsen om als apotheker op te treden. Dit voorstel, waarvan de verdediging werd overgenomen door E. Schippers, werd in 2006 ingetrokken, nadat het doel via amendering van een regeringsvoorstel was bereikt. (28.158)

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Haar echtgenoot is tandarts

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.