Mr.Drs. C. (Cees) Bremmer

foto Mr.Drs. C. (Cees) Bremmer
bron: Europees Parlement

Gedegen bestuurder en Tweede Kamerlid van het CDA uit een (vrijgemaakt) gereformeerd milieu. Zijn vader was predikant. Maakte carrière in de partijorganisatie van de ARP en het CDA en was van beide partijen secretaris. Was campagneleider bij de succesvolle verkiezingen van 1989. In de periode 1995-1998 Tweede Kamerlid. Nadien was hij leraar en algemeen secretaris van de Vereniging YMCA-Nederland. Was ook korte tijd lid van het Europees Parlement. Keerde daarna terug naar de YMCA. Auteur van enkele historische werken, met name over de ARP.

CDA
in de periode 1995-2004: lid Tweede Kamer, lid Europees Parlement

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Cornelis (Cees)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zwolle, 19 juni 1948

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/14)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 juni 1995 tot 19 mei 1998
  • lid Europees Parlement, van 8 oktober 2003 tot 20 juli 2004
  • algemeen secretaris Vereniging YMCA-Nederland te Den Dolder/Zeist, van 1 augustus 2004 tot juli 2013
  • lid en plaatsvervangend voorzitter gemeenteraad van Voorschoten, vanaf 27 maart 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/6)
  • voorzitter Raad van Toezicht, stichting Cardia Duinrust, Den Haag, vanaf 2016
  • vicevoorzitter EUCDW-Nederland, vanaf 2017 (de Nederlandse tak van de Europese werknemersorganisatie gelieerd aan de Europese volkspartij (EVP) in het Europees parlement)

vorige (2/24)
  • politiek coördinator voor Somalie INGO Awepa, van 2015 tot 2017
  • lid Maatschappelijk Raad Stichting "Philadelphia Zorg", Landelijke zorgorganisatie voor mensen met een handicap, van 2001 tot 2018 (voortzetting Identiteitsraad)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


comités van aanbeveling, erefuncties etc.
lid Comité van Aanbeveling Nederlandse Vereniging Slachtoffer Medische Contrastmiddelen, vanaf 2003

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer bezig met onderwijs, jeugdbeleid en justitie (onder meer strafvordering, gevangeniswezen, familierecht, Vreemdelingenwet)
  • Interpelleerde op 28 oktober 1997 minister Sorgdrager over een ontsnapping uit de Dr. S. van Mesdagkliniek (25.698)

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Behaalde in 2003 zijn meesterstitel met een studie over de inhuldiging van de Nederlandse koning

uit de privésfeer
Neef van mevr. F.T. Diemer-Lindeboom, lid van het Centraal Comité van de ARP; een oom van hem, J. Lindeboom, was burgemeester van Bedum.

verkiezingen
  • Was bij de Tweede Kamerverkiezingen in 1998 nummer 35 op de CDA-kandidatenlijst en werd niet herkozen

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.