Dr. J.G.M. (Anneke) Assen

foto Dr. J.G.M. (Anneke) Assen
bron: Fotobureau Dijkstra

Demografe die zich als CDA-Tweede Kamerlid bezighield met ruimtelijke ordening, milieu en, binnenlands bestuur (herindelingen, adviescolleges). Voerde ook enkele keren het woord over financiële onderwerpen. Was docente aan de Radboud Universiteit. Kwam tussentijds in de Kamer als opvolger van Elco Brinkman, maar keerde na drie jaar niet terug, omdat zij zichzelf onvoldoende had kunnen profileren.

CDA
in de periode 1995-1998: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Johanna Gesina Maria (Anneke)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Dalen (Dr.), 13 december 1949

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 1988

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/11)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 26 april 1995 tot 19 mei 1998
  • plaatsvervangend gemeentelijk ombudsman in acht gemeenten rondom Nijmegen, van 1 januari 2004 tot 1 januari 2009
  • gemeentelijke ombudsman in acht gemeenten rondom Nijmegen, van januari 2009 tot 1 januari 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • governor elect Rotary district Zuid-Oost-Nederland

vorige (2/12)
  • voorzitter Cliëntenraad "Canisius Wilhelmina Ziekenhuis" te Nijmegen
  • lid internationale Europese commissie, Habitat

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer bezig met binnenlandse zaken (zelfstandige bestuursorganen), ruimtelijke ordening, milieu en verkeer (zeescheepvaart) en belastingen

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.