Drs. S. (Stefanie) van Vliet

foto Drs. S. (Stefanie) van Vliet
bron: Fotobureau Dijkstra

Jonge D66'ster - bij haar intrede in de Kamer was zij 27 jaar - die acht jaar Tweede Kamerlid voor D66 was. Was eerder werkzaam bij ING Aviation Lease, centre manager van een talen-instituut voor bedrijfsleven en overheid en gemeenteraadslid in Aalsmeer. Nadat Roger van Boxtel minister was geworden, werd zij woordvoerster volksgezondheid van haar fractie. Daarvoor hield zij zich onder meer bezig met emancipatiebeleid, onderwijs (tegengaan van spijbelen, beroepsonderwijs), jeugdbeleid en kinderbescherming. Had een wat moeizame politieke relatie met haar partijgenote minister Els Borst.

D66
in de periode 1994-2002: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Stefanie (Stefanie)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 28 februari 1967

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 augustus 1994 tot 19 mei 1998
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 augustus 1998 tot 23 mei 2002
  • senior beleidsadviseur langdurige zorg en wijkverpleging Zorgverzekeraars Nederland, van augustus 2016 tot juli 2017
  • senior beleidsmedewerker kwaliteit BTN (Branchebelangen Thuiszorg Nederland), vanaf september 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Raad van Toezicht CIR revalidatie, september 2016

vorige (2/7)
  • directeur/secretaris van Stichting Parkinson Nederland (SPN), vanaf januari 2003
  • lid Raad van Toezicht ROC Amsterdam, van 2004 tot 2009

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


comités van aanbeveling, erefuncties etc.
lid Comité van Aanbeveling Vrouwen in Onderwijs Management, omstreeks juli 1997

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met volksgezondheid, jeugdwelzijn, kinderbescherming, emancipatie en onderwijs (beroepsonderwijs en volwasseneneducatie)
  • Diende in 2001 met Khadija Arib (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in tot instelling van een Kinderombudsman
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.