Drs. J.H. (Jan Hendrik) Klein Molekamp

foto Drs. J.H. (Jan Hendrik) Klein Molekamp
bron: Fotobureau Dijkstra

Milieudeskundige in de VVD-Tweede Kamerfractie tijdens de paarse kabinetten. Was lange tijd werkzaam bij de Kamer van Koophandel Rotterdam en omstreken, laatstelijk als secretaris. Stond in de Kamer bekend als 'het geheugen van de VROM-commissie'. Had grote kennis van de terreinen waarover hij sprak en formuleerde zorgvuldig zijn standpunten. Geen Kamerlid dat uit was op veel media-aandacht. Sinds 1 maart 2009 is hij burgemeester van het Gelderse Rozendaal.

VVD
in de periode 1994-2003: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Jan Hendrik (Jan Hendrik)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hilversum, 10 januari 1949

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1974

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/10)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 augustus 1994 tot 23 mei 2002
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 26 juli 2002 tot 30 januari 2003
  • voorzitter Vereniging van Afvalbedrijven, van 1 juli 2004 tot 2007
  • burgemeester van Rozendaal (Gld.), vanaf 1 maart 2009

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • lid gemeenschappelijk orgaan Arnhem Nijmegen (als burgemeester van Rozendaal)
  • lid AB Veiligheids- en Gezondheidsregio Gelderland Midden (als burgemeester van Rozendaal)

vorige (2/8)
  • lid Raad van Toezicht Ruwaard van Putten-ziekenhuis te Spijkenisse, van 1996 tot 2003
  • lid algemeen bestuur VNO/NCW, van 2004 tot 2006

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
lid tijdelijke commissie Onderzoek College van toezicht sociale verzekeringen (Ctsv) (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van april 1996 tot juli 1996

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met milieubeheer, natuurbeheer, waterstaat en energie
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.