E.G. (Liesbeth) Aiking-van Wageningen

foto E.G. (Liesbeth) Aiking-van Wageningen
bron: Fotobureau Dijkstra

Voormalige adviseur van milieuminister Irene Vorrink die in 1994 als Tweede Kamerlid voor het AOV werd gekozen. Koos in 1995 de zijde van Jet Nijpels toen het tot een breuk in de AOV-fractie kwam. Was eerder actief in het CDA en speelde een belangrijke rol bij de oprichting van de Stichting Natuur en Milieu. In de Kamer woordvoerster op het gebied van justitie, landbouw, natuurbeheer en huisvesting. Maakte deel uit van de enquêtecommissie opsporingsmethoden (IRT).

AOV, groep-Nijpels (ex-AOV)
in de periode 1994-1998: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Elisabeth Gepke (Liesbeth)

2.

Personalia

opmerkingen over de naam en/of titel
Roepnaam in haar jeugd was Babs

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 22 juni 1928

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl)
  • AOV (Algemeen Ouderen Verbond), tot 10 juni 1995 (geroyeerd)
  • Senioren 2000, vanaf 23 augustus 1995

lid tussentijds gevormde fractie(s)
groep-Nijpels, van 29 augustus 1995 tot 19 mei 1998

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 mei 1994 tot 19 mei 1998
  • coördinerend algemeen secretaris "Het Geldersch Landschap" en Stichting "Vrienden der Geldersche Kastelen" te Arnhem, van 1980 tot 1991
  • raadadviseur ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne, van 1974 tot 1976

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/4)
  • medeorganiserend lid (en deelnemer) voorbereidingsgroep voor bijeenkomsten onder de titel "Tussentijds bestek" (vraagstukken rond milieu en economische groei), van 1974 tot 1979
  • lid Raad van Bewindvoerders Internationale School voor Wijsbegeerte te Leusden, van 1970 tot 1981

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
lid parlementaire enquêtecommissie opsporingsmethoden (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 6 december 1994 tot 1996

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was in de Tweede Kamer woordvoerster justitie, landbouw, natuurbeheer, milieubeheer en volkshuisvesting (vooral ouderenhuisvesting)

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Nadat zij, met Jet Nijpels en Leo Boogaard, was geroyeerd als AOV-lid, beschouwden de fractieleden Van Wingerden en Verkerk, die 30 mei 1995 uit de AOV-fractie waren gezet, zich als rechtmatige AOV-fractie. Vanaf 29 augustus 1995 vormden Nijpels, Boogaard en zij de groep-Nijpels.

uit de privésfeer
  • Haar echtgenoot was architect
  • Was in de jaren zeventig betrokken bij de oprichting van de Stichting Natuur en Milieu (aanvankelijk geheten Stichting Centrum voor Milieuzorg)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.