Mr. B.M. (Bibi) de Vries

foto Mr. B.M. (Bibi) de Vries
bron: privécollectie

Welbespraakt en actief Tweede Kamerlid op de rechtervleugel van de VVD. Dochter van een zelfstandig ondernemer en zelf werkzaam als belastingadviseur. Aanvankelijk voerde zij ook in de Kamer regelmatig het woord over fiscale zaken. Later werd zij woordvoerster sociale zekerheid (WAO, AOW, WW) en pensioenen. vicevoorzitter van de enquêtecommissie Srebrenica en voorzitter van de commissie voor de Rijksuitgaven. Zette zich in die functie in voor versterking van de parlementaire controle op de uitgaven. Werkte als vicefractievoorzitter drie jaar nauw samen met Van Aartsen. Geducht debatster, die van duidelijke taal hield.

VVD
in de periode 1994-2006: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Bibiana Maria (Bibi)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Egmond aan Zee, 15 maart 1963

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1988

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 mei 1994 tot 30 november 2006
  • senior consultant business development, "Willis Towers Watson", van januari 2016 tot 15 maart 2017
  • voorzitter Raad van Bestuur "Willis Towers Watson", vanaf 15 maart 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/8)
  • vicevoorzitter Raad van Toezicht amateurvoetbal, KNVB (Koninklijke Nederlandse Voetbalbond), van december 2014 tot januari 2016
  • lid bondsbestuur KNVB, van december 2014 tot januari 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • ondervoorzitter parlementaire enquêtecommissie Srebrenica (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van juni 2002 tot juni 2003
  • voorzitter commissie voor de Rijksuitgaven (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 18 maart 2003 tot 30 november 2006

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
  • lid Comité van Aanbeveling Stichting Vrouwelijke Entrepreneurs, omstreeks maart 1996
  • lid Comité van aanbeveling Stichting Dierenasiel te Almere, omstreeks februari 1997

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Een in 1995 door haar ingediend en aangenomen amendement op het wetsvoorstel Afschaffing adviesverplichtingen leidde tot het afschaffen van verplichte advisering door de SER.
  • Diende in 2006 samen met Stef Depla (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over aftrekbare uitgaven voor oudedagvoorzieningen via een lijfrentespaarrekening of lijfrentebeleggingsrecht (30.432)

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in mei 2003 door Van Aartsen naar voren geschoven als vicefractievoorzitter. Van Aartsen wilde graag een vrouw en iemand van de rechtervleugel op die post. Zij vormde een hecht koppel met Van Aartsen en trad terug als vicefractievoorzitter toen Van Beek hem in 2006 opvolgde.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.