Dr. R.L. (Ruud) Vreeman

foto Dr. R.L. (Ruud) Vreemanvergrootglas

Ruud Vreeman (1947) was van 9 juni 2015 tot 1 december 2016 Eerste Kamerlid voor de PvdA . Hij studeerde arbeids- en organisatiepsychologie en doorliep een loopbaan bij NVV en FNV, laatstelijk als voorzitter van de vervoersbond FNV. Vormde in 1992 samen met Felix Rottenberg het duo-voorzitterschap van de PvdA en gaf in die functie een belangrijke aanzet tot partijvernieuwing. Werd in 1994 Tweede Kamerlid en in 1997 burgemeester van Zaanstad. Daarna was hij in 2004-2010 burgemeester van Tilburg (was sinds november 2009 op non-activiteit). Ook op andere maatschappelijke gebieden (onder meer in de sport) actief als bestuurder. In 2013-2015 was de heer Vreeman waarnemend burgemeester van Groningen en van december 2016 tot september 2017 in Zaanstad.

PvdA
in de periode 1994-2016: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Voornamen (roepnaam)

Rudolf Lourens (Ruud)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zwolle, 31 december 1947

Hoofdfuncties/beroepen (4/17)

  • waarnemend burgemeester van Zaanstad, van 1 december 2016 tot 27 september 2017
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 9 juni 2015 tot 1 december 2016
  • waarnemend burgemeester van Groningen, van 1 november 2013 tot 2 januari 2015
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 mei 1994 tot 18 maart 1997

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

huidige (2/12)
  • lid bestuur Stichting Berenschot Beheer
  • voorzitter Adviescommissie arbeidsvoorwaarden en FLNA LVNL

vorige (2/60)
  • voorzitter paritaire commissie onderzoek effecten gebruik chroom-6 bij Defensie, van november 2017 tot juni 2018
  • bemiddelaar arbeidsconflict TNT Post, van november 2010 tot januari 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met sociale zaken

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/4)
  • Eén van zijn grootvaders was actief in de vakbeweging en sociaaldemocratie
  • Zijn vader was directeur van een Amsterdams bedrijf dat papier importeerde (FPB)
  • Was een succesvol hockeykeeper van de Groninger Studenten (GSHC)

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.