D.J. (Dick) Stellingwerf

foto D.J. (Dick) Stellingwerf

Leraar biologie en geschiedenis die acht jaar Tweede Kamerlid was, eerst voor de RPF en vervolgens voor de ChristenUnie. Gedegen, hardwerkend Kamerlid dat zich met name inzette voor natuur, milieu en dierenwelzijn. Naast landbouw en milieu waren ook verkeer en onderwijs onderwerpen waarmee hij zich als Kamerlid bezighield. In de periode voor hij Kamerlid werd wethouder van Ede. In 2008-2014 was hij burgemeester van Lemsterland.

RPF, ChristenUnie
in de periode 1994-2002: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Dirk Jacobus (Dick)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 23 mei 1953

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • RPF (Reformatorische Politieke Federatie), van 1977 tot 1 januari 2004
  • ChristenUnie, vanaf 22 januari 2000

lid tussentijds gevormde fractie(s)
  • fractie-RPF/GPV, van 19 mei 1998 tot 13 maart 2001
  • fractie-ChristenUnie, van 13 maart 2001 tot 23 mei 2002

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 mei 1994 tot 23 mei 2002
  • burgemeester van Lemsterland, van 1 april 2008 tot 1 januari 2014 (gemeente opgeheven na vorming gemeente De Friese Meren)
  • waarnemend burgemeester van Schiermonnikoog, van 10 augustus 2015 tot 26 september 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/3)
  • ambtenaar burgerlijke stand, gemeente Ede
  • lid bestuur "Bond tegen het vloeken"

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


comités van aanbeveling, erefuncties etc.
lid Comité van aanbeveling Reformatorische Maatschappelijke Unie, omstreeks april 1996

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met landbouw, natuurbeheer en visserij, onderwijs en verkeer en waterstaat
  • Interpelleerde op 14 januari 1998 minister Borst over het kloneren van mensen (25.835)

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Hij woonde in de jaren zeventig zes jaar in Lemmer. Zijn vader was van Friese afkomst.
  • Zijn vader was directeur van een postkantoor

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.