R.J.L. (Remi) Poppe

foto R.J.L. (Remi) Poppe
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
Fotopersburo Dijkstra

Twee perioden een activistisch SP-Tweede Kamerlid. Was in 1994 met Jan Marijnissen de eerste vertegenwoordiger van zijn partij in het parlement (tot 2002) en keerde na de verkiezingen van 2006 terug voor nog een periode van vier jaar. Had diverse baantjes gehad, onder meer in de haven en in de scheepvaart en was in het Rijnmondgebied betrokken bij milieuacties. Ook in de Kamer actief op milieugebied, maar tevens woordvoerder defensie, binnenlandse zaken, volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. Sprak altijd in ronde bewoordingen, met een kenmerkend Rotterdams accent.

SP
in de periode 1994-2010: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Remi Jean Louis (Remi)

geboorteplaats en -datum
Haarlem, 19 juli 1938, opmerking: Velsen is onjuist

2.

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij), vanaf 1972

3.

Hoofdfuncties/beroepen (6/12)

  • leider Centraal Actiecomité Rijnmond (medeoprichter)
  • bloemenmozaïekmaker Scheveningse boulevard
  • medewerker MilieuAlarmteam, Socialistische Partij, van 1975 tot 1978
  • lid gemeenteraad van Vlaardingen, van 5 september 1978 tot oktober 1994
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 mei 1994 tot 23 mei 2002
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2006 tot 17 juni 2010

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur "Groeiend verzet in de Lickebaert"

vorige
  • lid regioraad OOR (Overleg Orgaan Rijnmond), van april 1994 tot oktober 1994

afgeleide functies, presidia etc.
lid parlementaire onderzoekscommissie 'Asbestproblematiek Cannerberg' (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van augustus 1997 tot januari 1998

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (3/5)
  • Interpelleerde op 5 oktober 1995 minister Van Mierlo over de tweede Franse kernproef (24.442)
  • Interpelleerde op 21 mei 1996 minister Wijers over steunverlening aan Philips (24.726)
  • Diende in 2010 samen met Angelien Eijsink (PvdA), Alexander Pechtold (D66) en Mariko Peters (GroenLinks) een initiatiefwetsvoorstel in over de bijzondere zorgplicht voor veteranen (32.414)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Oprichter "Aktiecomité Stront Aan de Knikker"

uit de privésfeer
  • Zijn moeder was een Belgische

9.

Publicaties van/over

literatuur/documentatie
  • De Volkskrant, 22 november 1997
  • Ronald van Raak, "Het rijke rooie leven. Verhalen over socialisme in Nederland" (2006)
  • Toof Brader en Marja Vuijsje, "Haagse portretten. Tweede-Kamerleden, ministers, staatssecretarissen" (1995, 1999)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.