Ing. S.E.A. (Saskia) Noorman-den Uyl

foto Ing. S.E.A. (Saskia) Noorman-den Uyl
bron: Fotobureau Dijkstra

Uit een rood nest afkomstige PvdA-politica, die zich in de Tweede Kamer met bevlogenheid inzette voor armoedebestrijding. Had een uitstekende dossierkennis. Dochter van PvdA-voorman Joop den Uyl. Opgeleid als binnenhuisarchitecte. Was onder meer wethouder van Heemstede en directeur van de sociale dienst in Leiden. Behalve met het armoedevraagstuk en de bijstand hield zij zich bezig met de uitvoeringsorganisatie van de sociale zekerheid en arbeidsbemiddeling. Overtuigde, vasthoudende sociaaldemocrate met grote culturele belangstelling.

PvdA
in de periode 1994-2006: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Saskia Elisabeth Agatha (Saskia)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 31 maart 1946

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1 maart 1974

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • directeur Sociale Dienst, gemeente Leiden, van 15 augustus 1990 tot 1 januari 1992
  • directeur Dienst Economische en Sociale Zaken, gemeente Leiden, van 1 januari 1992 tot 17 mei 1994
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 mei 1994 tot 30 november 2006

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/20)
  • voorzitter Raad van Advies ASN Bank, van 2008 tot 2012
  • lid Raad van Toezicht Reclassering Nederland

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 22 september 1998 tot 18 maart 2003
  • voorzitter vaste commissie voor Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 18 maart 2003 tot 30 november 2006

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
  • lid Comité van Aanbeveling WEB.Foundation te Amsterdam, vanaf april 2002
  • lid Comité van Aanbeveling Diabetesvereniging Nederland, vanaf juni 2002

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Diende in 2004 een initiatiefwetsvoorstel in over het vergroten van de mogelijkheden voor het combineren van arbeid en zorg door alleenstaanden. Verdedigde dit voorstel in 2006 met succes in de Tweede Kamer. Het voorstel werd, nadat de verdediging ervan was overgenomen door Jet Bussemaker en later Hans Spekman, in 2007 door de Eerste Kamer aangenomen. Zij voerde tijdens het debat in de Eerste Kamer als deskundige wel het woord. (29.948)
  • Bracht in 2006 een zwartboek uit over armoede ten gevolge van organisatorische problemen bij het UWV

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 2001 gepasseerd voor het burgemeesterschap van Nijmegen

uit de privésfeer
Haar echtgenoot is bouwkundig ingenieur

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.