Dr. J. (Johanneke) Liemburg

foto Dr. J. (Johanneke) Liemburg
bron: Fotobureau Dijkstra

Cultuurminnende PvdA-politica uit Friesland, die na onder meer in de journalistiek en bij de Friese cultuurraad te hebben gewerkt in 1987 gedeputeerde werd. Werd in 1994 voor de PvdA lid van de Tweede Kamer, maar kwam als één van de vele onderwijswoordvoerder van haar fractie niet helemaal tot haar recht. Twee jaar na haar vertrek uit de Kamer werd zij burgemeester van een Friese plattelandsgemeente. Promoveerde in 2010 op een proefschrift over Fedde Schurer.

PvdA
in de periode 1994-1998: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Johanneke (Johanneke)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Terwispel (gem. Opsterland, Frl.), 19 juli 1952

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PSP (Pacifistisch Socialistische Partij), van 1970 tot 1971
  • PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1973

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 mei 1994 tot 19 mei 1998
  • coördinator EQUA, bureau voor emancipatiediensten in Friesland te Leeuwarden, van 1 augustus 1998 tot 1 april 2000
  • burgemeester van Littenseradiel, van 1 april 2000 tot 1 januari 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • voorzitter gebruikersraad Allefriezen.nl, vanaf november 2017
  • voorzitter Stichting Steunpunt Monumentenzorg Fryslân, vanaf maart 2018

vorige (2/12)
  • lid Stuurgroep Veiligheidshuis Fryslân, van 2009 tot 2013
  • lid commissie gemeentefinanciën, VNG (Vereniging Nederlandse Gemeenten), van 2011 tot 2014

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was onderwijswoordvoerster van de PvdA-Tweede Kamerfractie. Hield zich ook bezig met binnenlandse zaken (gemeentelijke herindeling).

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Haar echtgenoot is journalist

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.