Drs. E.D.C.M. (Ursie) Lambrechts

foto Drs. E.D.C.M. (Ursie) Lambrechts

Kunsthistorica uit Uden die twaalf jaar voor D66 in de Tweede Kamer zat. Was voor zij Kamerlid werd lid van Provinciale Staten van Noord-Brabant en freelance-medewerker van het gemeentemuseum te Arnhem. Hield zich in de Kamer vooral bezig met het onderwijsbeleid (basis-, voortgezet- en beroepsonderwijs) en daarnaast met jeugdzorg en ICT (cultuur). Actief en deskundig Kamerlid, dat opviel door haar grote dossierkennis. Voerde in haar laatste periode in de Kamer ook vaak het woord in beladen debatten over het asielbeleid.

D66
in de periode 1994-2006: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Eugenie Desiré Cornelia Maria (Ursie)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Uden, 14 mei 1955

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • D'66 (Democraten 1966), van 1981 tot 15 juni 1985 (partijnaam gewijzigd)
  • D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 28 april 1987 tot mei 1994
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 mei 1994 tot 30 januari 2003
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 juni 2003 tot 30 november 2006

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Onderwijsraad, vanaf 1 januari 2012
  • bestuursvoorzitter "Schoolleidersregister PO", vanaf juni 2013

vorige (2/8)
  • voorzitter commissie educatie, Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant
  • voorzitter Evaluatie- en adviescommissie passend onderwijs, vanaf augustus 2008

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • plaatsvervangend lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 3 juli 2002 tot 30 januari 2003
  • lid Tijdelijke Commissie Onderzoek Integratiebeleid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 19 december 2002 tot 30 januari 2003

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
lid Comité van Aanbeveling BON (Beter Onderwijs Nederland), omstreeks 2010

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/5)
  • Diende in 2005 samen met Mariette Hamer (PvdA), Fenna Vergeer-Mudde (SP) en Paul Jungbluth (GroenLinks) een initiatiefwetsvoorstel in over het toelatingsrecht voor het bijzonder onderwijs. Doel is weigering door bijzondere scholen van leerlingen op grond van hun levensovertuiging moeilijker te maken. (30.417)
  • Diende in 2006 samen met Boris van der Ham een initiatiefwetsvoorstel in over verbetering van de rechtsbescherming in asielzaken. Na haar vertrek werd Alexander Pechtold eerste ondertekenaar. (30.830)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.