G.A. (Gerda) Dijksman

foto G.A. (Gerda) Dijksman
bron: Fotobureau Dijkstra

Politieambtenaar en vakbondsbestuurder, die korte tijd optrad als woordvoerster politie-aangelegenheden van de PvdA-Tweede Kamerfractie. Was daarmee in 1994, als één van de vele nieuwkomers in de periode Rottenberg en de opvolger van Piet Stoffelen. Met haar uitgesproken opvattingen en haar directe stijl vond zij haar draai niet in de fractie. Na drie jaar keerde ze alweer terug naar de politie, nu als districtschef.

PvdA
in de periode 1994-1997: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Gerda Adriana (Gerda)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Alblasserdam, 6 mei 1957

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1993

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 mei 1994 tot 1 september 1997
  • proceseigenaar intake en noodhulp, politiekorps Fryslân, vanaf april 2011
  • programmamanager Dienstverlening, Nationale Politie te Zeist, vanaf januari 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

vorige
  • voorzitter Aids-projecten Bureau te 's-Gravenhage
  • neuro-linguïstisch programmeren-coach, "Dijkman Total Coaching" en bij Bureau Land te Ansen, van september 2011 tot februari 2013

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met politie-aangelegenheden

8.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/7)
  • Wilde haar lidmaatschap van de Kamer combineren met één dag per week werken bij de politie. Dat ging niet door, omdat de fractieleiding problemen vreesde van zo'n dubbelrol.
  • In oktober-december 2009 gedetacheerd in Kaapstad (Zuid-Afrika) om inzicht te krijgen in verschillende leiderschapsstijlen
  • Werd in februari 2011 van haar functie ontheven, nadat zij ten onrechte in een twitterbericht over dodelijke slachtoffers had gemeld dat het daarbij vermoedelijk om huiselijk geweld ging. De oorzaak was echter koolmonoxidevergiftiging.

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.