C.G.A. (Clemens) Cornielje

foto C.G.A. (Clemens) Cornielje

VVD-Kamerlid en Commissaris van de Koning(in). Burgemeesterszoon en leraar, wiens opmars in de VVD in 1977 begon toen hij in Gelderland vicevoorzitter politiek van de JOVD werd. In 1983 beleidsmedewerker van de Tweede Kamerfractie en daarna politiek adviseur van vicepremier De Korte, voorlichter van de fractie, en in 1994 Tweede Kamerlid. Was vooral onderwijsspecialist, maar hield zich ook bezig met openbare orde en veiligheid en criminaliteitsbestrijding. In 2002 lag een benoeming tot staatssecretaris van Onderwijs in de rede, maar op het allerlaatste moment koos VVD-leider Zalm voor een vrouw. Werd in 2005, ondanks geringe bestuurlijke ervaring, Commissaris van de Koning(in) in "zijn" Gelderland. Gedegen en beginselvast politicus.

VVD
in de periode 1994-heden: lid Tweede Kamer, Commissaris van de Koning(in)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Clemens Gerard Antoon (Clemens)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Lobith (gem. Herwen en Aerdt, Gld.), 10 juni 1958

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1976

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • Commissaris van de Koning (tot 30 april 2013 'van de Koningin') in Gelderland, vanaf 31 augustus 2005 (vanwege zijn gezondheid sinds augustus 2018 op non-actief)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 mei 1994 tot 31 augustus 2005
  • hoofd voorlichting/voorlichter VVD-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1989 tot 1994

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/9)
  • lid patiëntenkerngroep Center for Personalized Cancer Treatment, vanaf 2015
  • lid denktank HGO (Het Gelders Orkest), vanaf 2015

vorige (2/22)
  • lid formatie-adviescommissie Onderwijsraad, 2011
  • lid bestuur Landelijke Veteranendag, van 2008 tot 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • voorzitter vaste commissie voor Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 3 oktober 2002 tot 31 augustus 2005
  • lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 20 mei 1998 tot 1 september 1998 (vijfde ondervoorzitter)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader was burgemeester van Angerlo (1976-1989) en waarnemend burgemeester van Olst en Holten
  • Was in 2010 en enige tijd uitgeschakeld vanwege een longkanker

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.