Dr. O. (Sam) Cherribi

foto Dr. O. (Sam) Cherribi
bron: Fotobureau Dijkstra

Eerste allochtoon in de VVD-Tweede Kamerfractie. Was van Marokkaanse afkomst. Werkte als medewerker van de NOS en de Wereldomroep en werd later onderzoeker aan het Postdoctoraal Instituut der Sociale Wetenschappen van de Universiteit van Amsterdam. Promoveerde tijdens zijn Kamerperiode. Gold als ICT-deskundige en had als één van de eerste politici een eigen website. Hield zich als Kamerlid ook bezig met jeugdzorg en jeugdhulpverlening. Nogal filosofisch aangelegd.

VVD
in de periode 1994-2002: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Oussama (Sam)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Kenitra (Marokko), 4 september 1959

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • docent Emory University te Atlanta (Georgia, VS), vanaf september 2005
  • asissent van de Provoost, Emory University te Atlanta (Georgia, VS), van augustus 2003 tot september 2005
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 augustus 1998 tot 23 mei 2002
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 mei 1994 tot 19 mei 1998

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

vorige (2/17)
  • lid bestuur Stichting "Amsterdam Vluchtstad"
  • lid bestuur Stichting Radio Noord-Holland

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


comités van aanbeveling, erefuncties etc.
lid comité van aanbeveling Amsterdamse Theaterschool van de Hogeschool Amsterdam, omstreeks april 1997

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met ICT-beleid, jeugdbeleid, onderwijs (internationale zaken) en cultuur. Voerde verder onder meer het woord bij de behandeling van het wetsvoorstel Klachtrecht cliënten zorgsector.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Ging in 1983 in Amsterdam studeren
  • Was het eerste Tweede Kamerlid met een eigen website
  • Hield lezingen en gastcolleges

pseudoniemen, bij-, koos- en schuilnamen
Drs. O. Cherribi, van 1991 tot 12 mei 2000 (tot zijn promotie)

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.