Mr. C. (Coskun) Çörüz

foto Mr. C. (Coskun) Çörüzvergrootglas

Spreekvaardig CDA-Tweede Kamerlid met een Turkse achtergrond. Was voor hij in 2001 in de Kamer kwam lid van de Commissie Gelijke Behandeling, juridisch medewerker op een advocatenkantoor en afdelingscoördinator onderwijszaken, juridische zaken en voorlichting van het Amsterdams Centrum voor Buitenlanders. Had al enige bekendheid gekregen als deelnemer aan het discussieprogramma Het Lagerhuis. In de Kamer fractiewoordvoerder integraal veiligheidsbeleid, justitie en politie. Verder hield hij zich bezig met internationaal recht en mensenrechten. Nadien directeur van een centrum dat zich bezighoudt met internationale kindontvoeringen.

CDA
in de periode 2001-2012: lid Tweede Kamer

Voornaam (roepnaam)

Coşkun (Coşkun)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Konakören (Turkije), 15 augustus 1963

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • directeur Centrum IKO (Internationale Kinderontvoering), vanaf 1 juli 2014
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 29 mei 2001 tot 20 september 2012
  • lid Commissie Gelijke Behandeling, vanaf 1 maart 2001

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • lid bestuur Missing Children Europe, vanaf mei 2015
  • lid commissie gesubsidieerde rechtsbijstand, vanaf februari 2015

vorige (2/20)
  • lid bestuur Parliamentarians for Global Action, van november 2010 tot 2012
  • lid Gemengde Commissie Cultureel Akkoord Nederland-Turkije

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • ondervoorzitter algemene commissie voor het Integratiebeleid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 6 december 2005 tot maart 2007
  • ondervoorzitter commissie voor de Verzoekschriften en Burgerinitiatieven (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 11 november 2010 tot 20 september 2012

comités van aanbeveling, erefuncties etc. (2/3)
  • lid Comité van Aanbeveling Stichting Keesings Historisch Archief, omstreeks maart 2007
  • lid Comité van Aanbeveling Muziekcentrum Haarlem, omstreeks april 2006

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Bracht in 2012 samen met Richard de Mos (PVV) en Tjeerd van Dekken (PvdA) een initiatiefnota uit over maatregelen ter bestrijding van voetbalvandalisme en ernstige overlast. Gepleit wordt onder meer voor aanscherping van de 'Voetbalwet' en afschaffing van de combicard. (33.281 )
  • Diende in 2007 samen met zijn fractiegenote Mirjam Sterk een initiatiefnota in over pleegzorg ('Gezin boven tehuis') (31.279 )

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.