Mr. R.H. (Rob) van de Beeten

foto Mr. R.H. (Rob) van de Beeten
bron: Hans Kouwenhoven

Advocaat uit Zevenaar, die als Eerste Kamerlid voor het CDA ruim tien jaar een gewaardeerd justitiewoordvoerder was. Stond bekend als vasthoudend, actief en toegewijd en als het juridische geweten van zijn fractie. Was enige jaren voorzitter van de vaste commissie voor Justitie. In zijn partij op diverse terreinen actief en onder meer vicevoorzitter. Stond in 2010 zeer kritisch tegenover de samenwerking met de PVV.

CDA
in de periode 2000-2011: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Robertus Hermanus (Rob)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Velp (Gld.) (gem. Rheden), 26 december 1955

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), van 1976 tot 2012

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • advocaat maatschap "Winters, Winters, Ross & Winters", advocaten te Arnhem en Zevenaar, van 17 september 1981 tot 1 oktober 1987 (sinds 2008 voorzitter maatschap)
  • advocaat en lid maatschap "Ross Advocaten" te Zevenaar, vanaf 1 oktober 1987
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 5 september 2000 tot 7 juni 2011

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • lid Raad van Toezicht Conrisq Groep, vanaf september 2017
  • lid Commissie herziening wetgeving ambtsdelicten Kamerleden en bewindspersonen, vanaf 12 juli 2018

vorige (2/17)
  • lid bestuur "Stichting Beheer & Toezicht inzake Seksueel Misbruik in de R.K.-kerk", vanaf oktober 2011
  • lid Raad van Commissarissen woonstichting "Vryleve" te Lobith, van 2010 tot december 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter bijzondere commissie voor de herziening van het Burgerlijk Wetboek (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van september 2000 tot 10 juni 2003
  • voorzitter vaste commissie voor Justitie (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 2 oktober 2001 tot 7 juni 2011

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Interpelleerde op 25 september 2001 minister Korthals over diens antwoorden op schriftelijke vragen over het (nog) niet uitvoeren van een door de Eerste Kamer aangenomen motie inzake de rechten van een veroordeelde

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was tegelzetter

verkiezingen
  • Werd in 2011 op reglementaire gronden niet opnieuw gekandideerd voor de Eerste Kamer en ging hiertegen tevergeefs in beroep bij zijn partij

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.