T.R. (Ton) Doesburg

foto T.R. (Ton) Doesburg
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Gelderse bestuurder met Friese 'roots' die met een korte onderbreking acht jaar Eerste Kamerlid voor de PvdA was. Kwam in 1999 dankzij voorkeurstemmen in de Gelderse Staten in de Senaat. Was zelf ook lange lid van die Provinciale Staten geweest en daarna twaalf jaar gedeputeerde. Voor- en nadien werkzaam in het bedrijfsleven, onder meer (sinds november 2000) als directeur van energiemaatschappij Nuon in Duitsland. Deed zich in de Eerste Kamer dan ook gelden als een deskundig woordvoerder op het gebied van energievraagstukken. Hield zich verder bezig met verkeer en Europese samenwerking en was een actief lid van het Beneluxparlement.

PvdA
in de periode 1999-2007: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Tonnis Richt (Ton)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leeuwarden, 18 februari 1949

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1970 (tot omstreeks 2009)
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie) (korte tijd, na 2010)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/11)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 8 juni 1999 tot 10 juni 2003
  • directeur Nuon Deutschland GmbH te Berlijn, van 1 november 2000 tot november 2008 (dochter van N.V. Nuon)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 30 september 2003 tot 12 juni 2007
  • vorstandvorsitzender Alliander A.G. te Berlijn, van november 2008 tot 1 mei 2015 (voorzitter Raad van Bestuur)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/11)
  • voorzitter Raad van Toezicht Kabelnoord, vanaf mei 2015
  • lid Intervisiegroep NTVZ, vanaf september 2018

vorige (2/39)
  • lid Raad van Advies Stichting d'Ons te Naarden, van maart 2008 tot 1 april 2010
  • diverse commissariaten in Duitsland (q.q.)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter Commissie voor de Ruimtelijke Ordening (Interparlementaire Beneluxraad)

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder economische zaken van de PvdA-Eerste Kamerfractie

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Werd in 1999 dankzij voorkeurstemmen in de Staten van Gelderland gekozen

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.