Prof.Dr. W. (Wolter) Lemstra

foto Prof.Dr. W. (Wolter) Lemstra
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Werklustige intelligente bakkerszoon uit het Groningse Godlinze, die als vijftienjarige met mulo-diploma volontair werd op de gemeentesecretarie van Bierum. Door avondstudie en grote leidinggevende talenten ontwikkelde hij zich snel tot een gezaghebbend overheidsmanager bij de gemeenten Utrecht en Amsterdam en daarna als secretaris-generaal van twee ministeries. Na veertig dienstjaren een onorthodoxe burgemeester van Hengelo. Daarnaast bestuursvoorzitter van de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen, in 2002-2003 waarnemend burgemeester van Leiden en parttime hoogleraar aan de Universiteit Twente. Acht jaar lid Eerste Kamer voor het CDA, waar hij zich vooral bezighield met Antilliaanse Zaken, milieu en verkeer en waterstaat. Markante dominante persoonlijkheid.

CDA
in de periode 1999-2007: lid Eerste Kamer, secretaris-generaal

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Wolter (Wolter)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Godlinze (gem. Bierum), 26 juni 1935

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/17)

  • bestuursvoorzitter NVZ (Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen), van 1 december 1998 tot 1 februari 2002
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 8 juni 1999 tot 12 juni 2007
  • waarnemend burgemeester van Leiden, van 1 juni 2002 tot 15 mei 2003

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/34)
  • voorzitter externe commissie onderzoek functioneren Medisch Spectrum Twente, 2009
  • voorzitter externe commissie onderzoek naar de uitbraak van de multiresistente Klebsiellabacterie in het Rotterdamse Maasstadziekenhuis, 2012

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.