Prof.Dr.Mr. E.M. (Liesbeth) Kneppers-Heijnert

foto Prof.Dr.Mr. E.M. (Liesbeth) Kneppers-Heijnert
bron: Hans Kouwenhoven

Hoogleraar bedrijfskunde aan de Rijksuniversiteit Groningen, die twee perioden (1999-2003 en 2007-2015) namens de VVD zitting had in de Eerste Kamer. Na werkzaam te zijn geweest bij een verzekeringsmaatschappij vanaf 1977 actief in de wetenschap, met deskundigheid op het gebied van economische ordening en ondernemingsrecht. Die specifieke kennis kwam vaak goed van pas bij debatten die zij voerde over sociale en economische wetgeving. Was acht jaar voorzitter van de vaste commissie voor Economische Zaken en maakte deel uit van de Senaatscommissie die privatiseringen onderzocht.

VVD
in de periode 1999-2015: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Elizabeth Mary (Liesbeth)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 17 juli 1951

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1982

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • universitair hoofddocent (Inter)faculteit Bedrijfskunde, Rijksuniversiteit Groningen, van 1 juli 1988 tot 1 mei 1990
  • hoogleraar bedrijfskunde, in het bijzonder de juridische aspecten, Rijksuniversiteit Groningen, van 1 mei 1990 tot april 2017
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 8 juni 1999 tot 10 juni 2003
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 12 juni 2007 tot 9 juni 2015

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • lid curatorium Teldersstichting, vanaf 2015
  • voorzitter Raad van Advies Instituut GAK, vanaf 2011

vorige (2/37)
  • lid Raad van Commissarissen Rabobank Noord-West Groningen, van 14 november 2011 tot 1 januari 2016
  • lid Commissie van Beroep Stichting Reprorecht

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • voorzitter vaste commissie voor Economische Zaken (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 19 juni 2007 tot 9 juni 2015 (in 2011-2012: Economische Zaken, Landbouw en Innovatie)
  • lid tijdelijke commissie voorbereiding onderzoek privatiseringen van overheidsdiensten (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 29 maart 2011 tot 24 mei 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich als Eerste Kamerlid vooral bezig met sociale zaken en economische zaken (inclusief energie en telecommunicatie). Was in 2000 woordvoerster bij de behandeling van de Vreemdelingenwet.

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • In 2003 met Van Eekelen en Varekamp 'slachtoffer' van de voorkeursacties van VVD-fracties in diverse Provinciale Staten

uit de privésfeer
Haar echtgenoot was secretaris van een Kamer van Koophandel

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.