H.E. (Harm Evert) Waalkens

foto H.E. (Harm Evert) Waalkens

Biologische veeboer uit het uiterste noordoosten van Groningen. Was twaalf jaar landbouw-woordvoerder van de PvdA in de Tweede Kamer en hield zich daarnaast ook bezig met Europese samenwerking. Als voorzitter van de vaste commissie voor Europese Zaken zette hij zich vier jaar in om 'Europa' dichter bij de burgers te brengen. Maakte zich verder, onder meer via het recht van initiatief, sterk voor verbetering van dierenwelzijn en werd tweemaal 'dierenbeschermer van het jaar'. Weloverwogen, maar tevens bevlogen sociaaldemocraat. In november 2011-mei 2014 was hij wethouder van De Marne.

PvdA
in de periode 1998-2010: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Harm Evert (Harm Evert)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Winschoten, 19 april 1948

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1993

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • eigenaar ecologisch vleesveebedrijf (30 ha. grasland) te Finsterwolde, vanaf 1994
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 augustus 1998 tot 23 mei 2002
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 januari 2003 tot 17 juni 2010
  • wethouder (belast met haven, visserij, Waddengebied, financiën, sociale zaken, welzijn en zorg, onderwijs en grondbedrijf) van De Marne, van 22 november 2011 tot 27 mei 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/10)
  • lid Raad van Toezicht Natuur en Milieu Federatie Groningen, vanaf juni 2017
  • voorzitter Stichting Finnerwolmer Proathorn, vanaf juni 2018

vorige (2/16)
  • lid Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa, van 16 april 2007 tot september 2010
  • voorzitter Stichting Muziektheaterproductie Oost-Groningen, van 2007 tot april 2013

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter vaste commissie voor Europese Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 15 maart 2007 tot 17 juni 2010
  • lid Tijdelijke commissie subsidiariteitstoets (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 18 maart 2008 tot 17 juni 2010

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
lid Commissie van Aanbeveling en Advies, Stichting Boslandbouw, omstreeks maart 2001

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/5)
  • Nam in 2006 de verdediging over van door Joost Eerdmans (LPF) en Aleid Wolfsen (PvdA) ingediend initiatiefwetsvoorstel over het verhogen van de maximale proeftijd voor misdrijven die de gezondheid of het welzijn van dieren benadelen en over het strafmaximum voor het doden van andermans dieren. In 2008 werd Ormel (CDA) medeondertekenaar van het voorstel. (30.511)
  • Diende in 2007 een initiatiefwetsvoorstel in over het strafbaar stellen van seks met dieren. Dit voorstel is in 2010 aangenomen door de Eerste Kamer. (31.009)
  • Werd in 2008 medeverdediger van een in 2006 door Krista van Velzen (SP) ingediend initiatioefwetsvoorstel over een verbod op de pelsdierhouderij (30.830)

uit de privésfeer
  • Werd geboren in het RK Ziekenhuis in Winschoten, maar groeide op in Finsterwolde
  • Weigerde militaire dienstplicht
  • Zijn vader was veehouder en galeriehouder

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.