Drs. M.W.Ch. (Thijs) Udo

foto Drs. M.W.Ch. (Thijs) Udo

VVD'er die na zelfstandig ondernemer, fractiemedewerker, ambtenaar en secretaris van MKB Nederland te zijn geweest, Tweede Kamerlid werd. Sprak in de Tweede Kamer vooral over onderwerpen op het gebied van economische zaken (midden- en kleinbedrijf, octrooiwetgeving), milieu (bestrijdingsmiddelen, geluidhinder), landbouw (dierenwelzijn) en over biotechnologie. Geen Kamerlid dat vaak de publiciteit haalde, al was hij panellid van het radioprogramma "praatradio" van de NCRV. Was na zijn Kamerlidmaatschap enige jaren wethouder van Katwijk.

VVD
in de periode 1998-2002: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Matthijs Willem Christiaan (Thijs)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zoelen (Gld.), 1 mei 1954

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1973

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 augustus 1998 tot 23 mei 2002
  • secretaris ZKN (Zelfstandige Klinieken Nederland), van 2005 tot april 2011
  • wethouder (van milieu en natuur, infrastructuur en wonen) van Katwijk, van 15 april 2010 tot 15 mei 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/13)
  • algemeen secretaris ASKA (Associatie Keten Apotheken), van 2005 tot april 2007
  • adviseur Mauritsklinieken, van 2008 tot 2009

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met economische zaken, milieu en landbouw
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.