Th.J.H. (Theo) Stroeken

foto Th.J.H. (Theo) Stroeken

CDA-Tweede Kamerlid uit Noord-Limburg, dat vooral als regiovertegenwoordiger actief was. Zoon van een tuinder uit Venlo. Was voor hij in de Kamer kwam leraar Duits, wethouder van Venlo en zelfstandig ondernemer. Hield zich als Kamerlid onder meer bezig met de taxi-wetgeving, de Wet personenvervoer, regionale luchthavens, de problematiek van grensarbeiders, asbestslachtoffers en fiscale wetgeving.

CDA
in de periode 1998-2002: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Theodorus Josephus Hubertus (Theo)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Venlo, 10 maart 1939

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 1977

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • wethouder (van financiën en economische zaken) van Venlo, van 1 mei 1990 tot 12 april 1994
  • directeur management- en adviesbureau, van 1994 tot 19 mei 1998
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 mei 1998 tot 23 mei 2002

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/16)
  • voorzitter Raad van Commissarissen "PLC Born", van 2008 tot 2011
  • voorzitter Cultureel Centrum "Staay/Raodhoes" Blerick, van 2008 tot 2009

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


comités van aanbeveling, erefuncties etc.
beschermheer Blericks Mannenkoor, vanaf 1 januari 1992

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met economische zaken, verkeer (personenvervoer, luchtvaart) en Limburgse aangelegenheden

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.