A. (Annet) van der Hoek

foto A. (Annet) van der Hoek
bron: Fotobureau Dijkstra

Voormalig lid van de Friese Staten, die tijdens Paars 2 Tweede Kamerlid voor de PvdA was. Voor zij in de Kamer kwam directiesecretaresse en staffunctionaris beleids- en rechtspositiezaken P. en O. van een psychiatrisch ziekenhuis te Franeker. Woordvoerster volksgezondheid en gehandicaptenbeleid, die onder andere aandacht vroeg voor betere mogelijkheden van crisisopvang van psychiatrische patiënten. Hield zich ook bezig met specifiek Friese onderwerpen, zoals de mogelijkheid om verenigingsstatuten in het Fries op te stellen. Actief als bestuurder in de wielersport.

PvdA
in de periode 1998-2002: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Antje (Annet)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Drachten (gem. Smallingerland), 25 juli 1952

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf maart 1977

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 augustus 1998 tot 23 mei 2002
  • eigenaar en vennoot organisatie- en adviesbureau "Bureau De Bok", vanaf januari 2006
  • waarnemend burgemeester van Ten Boer, van 10 februari 2009 tot 26 augustus 2009

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • lid bestuur Peter de Grotefestival, vanaf oktober 2012
  • lid Raad van Toezicht Koninklijke Vereniging van Leden der Nederlandse Ridderorden, vanaf juli 2015

vorige (2/15)
  • lid bestuur FNV Sport
  • lid bestuur NWF (pensioenfonds profwielrenners)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met volksgezondheid

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Legde de belofte als Tweede Kamerlid in het Fries af

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.