Drs. W. (Wouter) Gortzak

foto Drs. W. (Wouter) Gortzak
bron: Fotobureau Dijkstra

Amsterdamse sociaaldemocraat en journalist. Was op latere leeftijd één periode Tweede Kamerlid voor de PvdA. Aanvankelijk onderwijzer en daarna redacteur bij weekblad De Groene Amsterdammer en directeur van de WBS, het wetenschappelijk instituut van de PvdA. Nadien zeven jaar hoofdredacteur van Het Parool. Na zijn vertrek uit de journalistiek deelgemeenteraadslid in de Bijlmer. Zijn Kamerlidmaatschap werd deels overschaduwd door ziekte en hij speelde in die functie een veel minder opvallende rol dan van hem verwacht werd. Zoon van de communist Henk Gortzak.

PvdA
in de periode 1998-2002: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Wouter (Wouter)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 22 april 1931

overlijdensplaats en -datum
Amsterdam, 26 september 2014

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CPN (Communistische Partij van Nederland), van 1 oktober 1954 tot november 1958
  • PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1 februari 1973

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • publicist en freelance journalist, van januari 1988 tot mei 1994
  • lid raad deelgemeente Amsterdam-Zuid-Oost, van 1 april 1994 tot 1 april 1998
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 mei 1998 tot 23 mei 2002

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/14)

  • lid bestuur Stichting Platform Bijlmer, van 1997 tot 1998
  • lid bestuur Fonds voor Bijzondere Journalistieke Projecten, vanaf 1993

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich als Tweede Kamerlid vooral bezig met Antilliaanse zaken en daarnaast met grotestedenbeleid en minderheden

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.