Drs. S. (Siem) Buijs

foto Drs. S. (Siem) Buijs

Huisarts uit Goes, die achtenhalf jaar Tweede Kamerlid voor het CDA was. In de Kamer een vooraanstaand woordvoerder volksgezondheid, die zich daarnaast echter ook bezighield met visserijaangelegenheden, rampenbestrijding en kansspelen. Verder was hij enige jaren voorzitter van de commissie voor VROM. Voor hij Kamerlid werd actief in vele organisaties op het gebied van de zorg en in de landelijke huisartsenvereniging. Speelde dankzij veel inhoudelijke kennis een belangrijke rol in debatten over onder meer het nieuwe zorgstelsel, de kosten van de gezondheidszorg, ambulancevervoer en het antirookbeleid.

CDA
in de periode 1998-2006: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Salomon (Siem)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Goes, 10 december 1944

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 1985

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • huisarts te Goes, van 1 oktober 1972 tot 1 mei 1998
  • lid Provinciale Staten van Zeeland, van 18 april 1995 tot 15 mei 1998
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 mei 1998 tot 30 november 2006

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/30)
  • voorzitter stuurgroep duurzame jachthavens (Provincie Zeeland)
  • lid algemeen Bestuur IVO (Rotterdam, Verslavingszorg)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 3 oktober 2002 tot 30 november 2006

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Diende in 2001 samen met Ank van Blerck-Woerdman (VVD), Rob Oudkerk (PvdA) en Bas an der Vlies (SGP) een initiatiefwetsvoorstel in om de belemmering weg te nemen voor huisartsen om als apotheker op te treden. Dit voorstel werd in 2006 ingetrokken, nadat het doel via amendering van een regeringsvoorstel was bereikt. (28.158)
  • Maakte zich in 2004 in zijn fractie sterk voor het buiten de no-claimregeling houden van huisartsbezoek

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn echtgenote was bedrijfsarts

verkiezingen
  • Was in 1998 bij de Tweede Kamerverkiezingen nummer drie op de CDA-kandidatenlijst
  • Stond in 2011 bij de Eerste Kamerverkiezingen op de elfde (verkiesbare) plaats op de CDA-kandidatenlijst, maar werd niet gekozen omdat een lager geplaatste kandidaat met voorkeurstemmen werd gekozen

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.