E.R.M. (Eric) Balemans

foto E.R.M. (Eric) Balemans

Beminnelijke VVD'er die in 1998 op 36-jarige leeftijd Tweede Kamerlid werd en dat (met een onderbreking) tot eind 2006 bleef. Geboren in Limburg, maar politiek actief vanuit Utrecht. Vervulde vele functies bij de JOVD en was daarvan secretaris en voorzitter. Was voor hij in de Kamer kwam consulent voor defensie en buitenlands beleid van het IFPA (Institute for Foreign Policy Analysis) en hield zich aanvankelijk onder meer met defensie (personeelsbeleid en later materieelbeleid) bezig. Vanaf 2003 onderwijswoordvoerder. Daarnaast sprak hij vaak bij de behandeling van herindelingsvoorstellen en over het grotestedenbeleid. Was later vier jaar wethouder in Stichtse Vecht en is dat sinds januari 2020 in Wijk bij Duurstede.

VVD
in de periode 1998-2006: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Eric Raymond Maria (Eric)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Sittard, 17 november 1961

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 augustus 1998 tot 23 mei 2002
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 juni 2003 tot 30 november 2006
  • wethouder (van onder meer leefomgeving, financiën, gemeentelijke dienstverlening en deregulering) van Stichtse Vecht, van 22 april 2014 tot 26 april 2018
  • wethouder (van grondbeleid, volkshuisvesting, woningbouw, economische zaken, Participatiewet, verkeer en vervoer en sport) van Wijk bij Duurstede, vanaf 28 januari 2020

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Samenwerkingsverband Voortgezet Onderwijs Zuid Utrecht, Nieuwegein
  • lid bestuur Stichting Alumni International Visitors Leadership Program

vorige (2/13)
  • informateur collegevorming gemeente De Bilt, mei 2018
  • lid Raad van Toezicht Buitenschoolse Opvang IJsselstein en Stichting Filios, tot 1 juli 2020

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
lid Tijdelijke Commissie Besluitvorming Uitzendingen (voor vredesoperaties) (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 14 april 1999 tot 17 oktober 2000

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was technical engineer bij DSM

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.