Drs. K. (Khadija) Arib

foto Drs. K. (Khadija) Arib
bron: Tweede Kamer

Khadija Arib (1960) is sinds 13 januari 2016 voorzitter van de Tweede Kamer. Vanaf 1 maart 2007 is zij lid van de Tweede Kamer voor de PvdA. Eerder was zij dat van 19 mei 1998 tot 30 november 2006. Mevrouw Arib is van Marokkaanse afkomst en kwam op haar 15e naar Nederland. Zij was voor zij Kamerlid werd onder meer waarnemend hoofd en senior-beleidsmedewerker Maatschappelijke Opvang en Gezondheidszorg van de gemeente Amsterdam. In de Tweede Kamer hield zij zich bezig met gezondheidszorg, medisch-ethische vraagstukken, bestrijding van mensenhandel en zedenwetgeving. Zij was voorzitter van de algemene commissie voor Jeugdzorg, in 2012-2016 eerste ondervoorzitter van de Tweede Kamer en in 2014-2016 fractiesecretaris.

PvdA
in de periode 1998-heden: lid Tweede Kamer, voorzitter Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Khadija (Khadija)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hedami (Marokko), 10 oktober 1960

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/13)

  • voorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 13 januari 2016
  • waarnemend voorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 12 december 2015 tot 13 januari 2016
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 1 maart 2007
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 mei 1998 tot 30 november 2006

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter curatorium Internationaal Perscentrum "Nieuwspoort", vanaf januari 2016
  • lid Raad van Advies Carnegiestichting, vanaf januari 2016

vorige (2/19)
  • voorzitter bij de verbetering van geboortezorg in Zuidoost-Brabant, 29 januari 2013
  • voorzitter Raad van Toezicht Stichting Alleskits in Rotterdam e.o., van 23 januari 2013 tot december 2014

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/8)
  • voorzitter werkgroep viering 100 jaar kiesrecht (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf maart 2018
  • voorzitter Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 13 januari 2016

comités van aanbeveling, erefuncties etc. (2/3)
  • lid Comité van Aanbeveling MEP (Model European Parliament), vanaf januari 2016
  • lid Comité van Aanbeveling "Vrienden van theater 'de Roode Bioscoop'", vanaf 13 maart 2013

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/5)
  • Op haar voorstel werden onder meer (dertigleden)debatten gehouden over de babysterfte, huiselijk geweld en geweldsincidenten bij moskeeën
  • Diende in 2008 een nieuw initiatiefwetsvoorstel in tot instelling van een Kinderombudsman. Anders dan in het eerdere voorstel werd niet gekozen voor een zelfstandig instituut, maar voor aansluiting bij het bureau van de National Ombudsman. Het voorstel werd in 2010 aanvaard door de Eerste Kamer. (31.831)

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/7)
  • Werd op 29 maart 2017 zonder formele tegenkandida(a)t(en) herkozen als Tweede Kamervoorzitter
  • Werd in januari 2016 tot Tweede Kamervoorzitter gekozen door in de vierde stemmingsronde Ton Elias (VVD) met 83 tegen 51 stemmen te verslaan. Na de derde ronde waren Madeleine van Toorenburg (CDA) en Martin Bosma (PVV) afgevallen.
  • Versloeg in september 2014 Attje Kuiken bij de verkiezing van een nieuwe fractiesecretaris

uit de privésfeer
Haar ouders waren werkzaam in een wasserij in Schiedam

verkiezingen
  • Was bij de Tweede Kamerverkiezingen 2017 nummer 2 op de PvdA-kandidatenlijst

e-mailadres
K.Arib@tweedekamer.nl

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.