Mr. A. Brocx

Uit Brabant afkomstige jurist en bestuurder, die ruim een halve eeuw het land in vele functies diendde. Begon zijn loopbaan op Voorne, waar hij onder meer schepen en rechter was. In de Franse tijd was hij ambtenaar van het ministerie van Binnenlandse Zaken en raadsheer in het Keizerlijk Gerechtshof. Na 1813 keerde hij terug in ambtelijke dienst, onder meer als secretaris-generaal. Korte tijd nam hij het ministerschap op Koloniën waar.

technocraat
in de periode 1834: minister, secretaris-generaal

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Arnoldus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Waalre, 26 augustus 1779

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 22 januari 1861

3.

Hoofdfuncties/beroepen (4/15)

  • raadadviseur ministerie van Binnenlandse Zaken, van 1828 tot 1 januari 1830
  • secretaris-generaal ministerie van Waterstaat, Nationale Nijverheid en Koloniën, van 1 januari 1830 tot 1838
  • minister van Koloniën ad interim, van 1 januari 1834 tot 30 mei 1834
  • griffier Hoge Raad der Nederlanden, van 16 mei 1838 tot 1 februari 1856

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

5.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was secretaris van de schepenbank van Veldhoven, Zeelst en Blaarthem

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.