Jhr.Mr. W.M. van Weede van Berencamp

foto Jhr.Mr. W.M. van Weede van Berencamp
bron: Gemeentearchief Den Haag

Bekwame diplomaat, die in 1905 kortstondig minister van Buitenlandse Zaken was. Verving op aandrang van koningin Wilhelmina Melvil van Lynden, die niet tegen zijn taak opgewassen was. Bescheiden gentleman, die zich gemakkelijk in de hoogste kringen bewoog. Werd na zijn ministerschap weer gezant. Ondanks zijn grote rijkdom een sober man, die niet per auto maar per tram reisde en zich eenvoudig kleedde. Had grote literaire belangstelling.

partijloos
in de periode 1905: minister

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Willem Marcus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 9 november 1848

overlijdensplaats en -datum
Wenen, 23 december 1925

3.

Partij/stroming

stroming(en)
antirevolutionair

partij(en)
partijloos

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/11)

  • buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Wenen, van 1 februari 1902 tot 22 april 1905
  • minister van Buitenlandse Zaken, van 22 april 1905 tot 7 augustus 1905
  • buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Wenen, van augustus 1905 tot 23 december 1925 (vanaf 27 november 1920 tevens geaccrediteerd te Boekarest)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/4)

  • kamerheer in buitengewone dienst van koningin Wilhelmina, vanaf 20 april 1898
  • lid en voorzitter commissie belast met het afnemen der consulaire examens, van 11 november 1902 tot 20 april 1905

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Volgde zijn zwager R. Melvil baron van Lynden op als minister van Buitenlandse Zaken
  • Nam ontslag, omdat hij weigerde het besluit te tekenen waarbij J.D.C. baron van Heeckeren het Grootkruis van Oranje-Nassau werd verleend

uit de privésfeer (3/6)
  • Zijn begrafenis werd bijgewoond door de Oostenrijkse bondspresident
  • Zijn vader was gemeenteraadslid van Nijkerk en lid van Provinciale Staten van Gelderland
  • Zijn moeder was grootmeesteres van koningin Sophie

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.