Mr. J.A. de Visser

foto Mr. J.A. de Visser
bron: Persoonlijkheden

Minister van Justitie in het kortstondige vijfde kabinet-Colijn. Zoon van de CHU-voorman J.Th. de Visser. Doorliep een loopbaan bij het openbaar ministerie en vervulde belangrijke functies bij de rechterlijke macht. Zat ook in de gemeenteraden van Rotterdam en Den Haag, en in Provinciale Staten van Zuid-Holland. Tijdens de Tweede Wereldoorlog was hij raadsheer in de Hoge Raad. Na de oorlog nog vier jaar procureur-generaal.

CHU
in de periode 1939: minister

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Johannes Anthonie

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leusden, 28 april 1883

overlijdensplaats en -datum
Arnhem, 28 augustus 1950

3.

Partij/stroming

partij(en)
CHU (Christelijk-Historische Unie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/17)

  • minister van Justitie, van 25 juli 1939 tot 10 augustus 1939
  • raadsheer Hoge Raad der Nederlanden, van 1 september 1941 tot 16 november 1945
  • procureur-generaal Gerechtshof te Arnhem, van 16 november 1945 tot 1 mei 1949

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/7)

  • lid Staatscommissie inzake de Vreemdelingenwet (Staatscommissie-Donner), van januari 1936 tot 1937
  • voorzitter (voorloopig) bestuur Vereeniging ter behartiging van de belangen van de handel in verbruiksartikelen, vanaf juni 1937

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was sinds 1929 betrokken bij "Het Nederlandsch Weekblad", een orgaan van de Rotterdamse CHU-Kamerkring dat opponeerde tegen de partijlijn

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.