F.C. Tromp

foto F.C. Tromp

Marineofficier, die vanwege een leverkwaal al na vijf jaar overstapte naar een maatschappij voor scheepvaartverzekeringen. Was lid van de Kamer van Koophandel in Amsterdam. Actief in de Amsterdamse gemeentepolitiek, onder meer twee jaar als wethouder van openbare werken. Was in de laatste anderhalf jaar van het kabinet-Heemskerk Azn. de vierde minister van Marine.

conservatief-liberaal
in de periode 1887-1888: minister

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Frederik Cornelis

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Vlissingen, 13 maart 1828

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 19 juli 1900

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • gematigd liberaal
  • lid kiesvereniging "Burgerpligt" te Amsterdam

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • wethouder (van publieke werken) van Amsterdam, van 28 februari 1877 tot 2 september 1879
  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, van 4 juli 1877 tot 4 juli 1883 (voor het kiesdistrict Amsterdam)
  • minister van Marine, van 26 januari 1887 tot 21 april 1888
  • minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid ad interim, van 10 juni 1887 tot 11 juli 1887 (na het aftreden van minister Van den Bergh)

officiersrangen
luitenant-ter-zee tweede klasse, van 1 januari 1850 tot 1 februari 1854

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/3)

  • voorzitter algemeen bestuur Maatschappij voor den werkenden stand
  • lid bestuur Sophia-Vereniging tot bescherming van dieren

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Nam zijn benoeming tot wethouder pas aan na een dag beraad, omdat hij zichzelf daarvoor niet geschikte achtte
  • Behalve zijn begroting verdedigde hij in het parlement twee wetsvoorstellen: over een wachtgeldregeling voor het lagere marinepersoneel en (als waarnemend minister van Koloniën) inzake een overkomst betreffende de pakketvaart in de Nederlandsch-Indische archipel

uit de privésfeer (3/4)
  • Diende op verschillende schepen in West-Indië
  • Nam ontslag uit marinedienst in verband met een leverkwaal
  • Zijn vader was scheepsbouwkundig hoofdingenieur bij de Koninklijke Marine. Hij was medeoprichter van het KIVI (Koninklijk Instituut van Ingenieurs).

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.