F.H.A. Sabron

foto F.H.A. Sabron
bron: Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie

Officier en krijgshistoricus, die opklom tot chef van de Generale Staf. Werd in 1908 minister van Oorlog in het rechtse kabinet-Heemskerk. Verbeterde de oefening van dienstplichtigen en kwam met plannen voor verbetering van de kustverdediging. Kon die echter niet voltooien, omdat hij vanwege gezondheidsredenen moest aftreden. Stond als officier en minister goed aangeschreven, maar was voor alles militair en sommigen beschouwden hem als nogal zelfingenomen.

partijloos
in de periode 1908-1909: minister

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Frederik Henri Alexander

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 17 mei 1849

overlijdensplaats en -datum
Utrecht, 3 mei 1916

3.

Partij/stroming

partij(en)
partijloos

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/13)

  • minister van Oorlog, van 12 februari 1908 tot 27 juli 1909
  • chef van de Generale Staf, van 1 februari 1910 tot 1 juli 1910 (ontslag op verzoek wegens zijn gezondheid)
  • gepensioneerd, van 1 juli 1910 tot 3 mei 1916

officiersrangen (2/8)
  • generaal-majoor der infanterie, van 1 mei 1904 tot 1 oktober 1907
  • luitenant-generaal der infanterie b.d., vanaf 1 oktober 1907 (titulair)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

adjudant in buitengewone dienst van H.M. de Koningin, van 1903 tot 3 mei 1916

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als bewindspersoon (beleidsmatig) (2/3)
  • Voerde de tweejaarlijkse opkomst van dienstplichtigen in
  • Verbeterde de procedures bij een eventuele mobilisatie

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Nam in juli 1909 als minister ontslag vanwege gezondheidsredenen. Had eerder, begin 1909, al zijn ontslag aangeboden en was enige tijd (van 4 februari tot en met 4 mei 1909) op non-actief.

uit de privésfeer
Hij leed aan t.b.c.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.