Mr. J.W. van Romunde

Minzame katholieke rechter, die in het kabinet-Van der Brugghen en het kabinet-Rochussen minister van Rooms-Katholieke Eredienst was. Werd minister toen het kabinet al een maand in functie was, nadat veel geloofsgenoten van hem voor de eer hadden bedankt. Zijn familie was afkomstig uit Kampen, maar hij behoorde als nazaat van een koopman tot de Amsterdamse elite. Maakte tevens deel uit van de Staten van Noord-Holland.

conservatief (katholiek)
in de periode 1856-1860: minister

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Johannes Wilhelmus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Kampen, 17 juli 1812

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 4 maart 1860

3.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid stedelijke raad (vanaf 15 oktober 1851 gemeenteraad) van Amsterdam, van 25 januari 1850 tot 1 augustus 1856
  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, van 9 september 1850 tot 1 augustus 1856 (1850-1853 voor het kiesdistrict Amsterdam, 1853-1856 voor het kiesdistrict Nieuwer-Amstel)
  • minister voor de Zaken der Rooms-Katholieke Eredienst, van 1 augustus 1856 tot 23 februari 1860

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties (2/3)

  • regent R.K. Oude-Armenkantoor te Amsterdam
  • regent Moenshofje te Amsterdam

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Voerde, behalve bij de behandeling van zijn begroting, vrijwel nooit het woord in de Tweede Kamer en heeft geen wetgeving tot stand gebracht.

uit de privésfeer
  • Een zus van hem was gehuwd met een broer van A.F. Vos de Wael, Tweede en Eerste Kamerlid
  • Een stiefdochter van hem was gehuwd met F.Th. Westerwoudt, staatsraad in buitengewone dienst
  • Zijn vader was wethouder van Kampen en Statenlid in Overijssel

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.