C. van den Bussche

foto C. van den Bussche
bron: Persoonlijkheden

Indische ambtenaar, die opklom tot vicepresident van de Raad van Nederlandsch-Indië. Daarvoor actief in de bosbouw in Nederlands-Indië en in Nederland directeur van een proefstation. Na zijn pensionering minister van Koloniën in het kortstondige vijfde kabinet-Colijn. Was net als de meeste leden van dat kabinet lid van de Haagse sociëteit 'De Witte'.

partijloze liberaal
in de periode 1936-1939: minister, vicepresident Raad van Nederlands-Indië

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Cornelis

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Bergen op Zoom, 2 maart 1884

overlijdensplaats en -datum
Arnhem, 23 september 1941

3.

Partij/stroming

stroming(en)
conservatief-liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • lid Raad van Nederlandsch-Indië, van 1 maart 1933 tot 1 juli 1936 (benoemd bij K.B. van 21 februari 1933)
  • vicepresident Raad van Nederlandsch-Indië, van 1 juli 1936 tot 1 november 1938
  • minister van Koloniën, van 25 juli 1939 tot 10 augustus 1939

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

lid College van Curatoren Landbouw-Hogeschool te Wageningen, van 1 oktober 1939 tot 23 september 1941

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn echtgenote was Duitse

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.