Mr. A.A. baron Bentinck van Nijenhuis

Kleurloze diplomaat uit een Overijssels geslacht die na het aftreden van Gerrit Schimmelpenninck tijdelijk minister van Buitenlandse Zaken werd. Was gezant te Brussel en had daar niet zo'n goede naam, omdat hij weinig sympathie voor het jonge België had. Kreeg als minister onder meer te maken met de beweging die Limburg wilde afscheiden van Nederland. Keerde na zijn kortstondig ministerschap terug naar Brussel en was later ambassadeur in Londen.

technocraat
in de periode 1848: minister

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Arnold Adolf

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Heino, 17 april 1798

overlijdensplaats en -datum
Londen, 2 maart 1868

3.

Hoofdfuncties/beroepen (3/11)

  • tijdelijk minister van Buitenlandse Zaken, van 17 mei 1848 tot 21 november 1848
  • buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Brussel, van 16 december 1848 tot juli 1851
  • buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Londen, van juli 1851 tot 2 maart 1868 (benoemd bij K.B. van 2 mei 1851)

ambtstitel
  • minister van staat, van 21 november 1848 tot 2 maart 1868

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

kamerheer des Konings in buitengewone dienst, vanaf 4 juli 1829

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.