M.A.H. (Mieke) Andela-Baur

foto M.A.H. (Mieke) Andela-Baur
Bron: Fotobureau Dijkstra

Bescheiden, vriendelijk KVP- en CDA-Tweede Kamerlid uit Friesland. Limburgse boerendochter, die trouwde met een Friese boer en negen kinderen grootbracht. Was in Friesland actief in vele maatschappelijke organisaties, onder andere van de Katholieke Plattelandsvrouwen en werd Statenlid. Kwam steeds tussentijds, ter vervulling van een vacature, in de Kamer en hield zich daar vooral bezig met onderwijs en gehandicaptenbeleid.

KVP, CDA
in de periode 1976-1986: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Maria Agnes Henriëtte (Mieke)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
M.A.H. Baur

geboorteplaats en -datum
Nieuwenhagen (Lb.), 5 februari 1923

overlijdensplaats en -datum
Bolsward, 2 januari 2016

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), van 1948 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (6/10)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 11 november 1982 tot 3 juni 1986
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 9 september 1981 tot 16 september 1982
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 augustus 1978 tot 10 juni 1981
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 24 augustus 1976 tot 8 juni 1977
  • lid gemeenteraad van Franekeradeel, van 1 september 1970 tot augustus 1976
  • lid Provinciale Staten van Friesland, van 3 juni 1970 tot 7 juni 1978 (voor CCP, Combinatie Christelijke Partijen)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/19)

  • lid voorlopige raad voor het Ouderenbeleid, vanaf mei 1994
  • lid bestuur NIZW (Nederlands Instituut voor Zorg en Welzijn) te Utrecht, vanaf oktober 1990

afgeleide functies, presidia etc.
ondervoorzitter vaste commissie voor Onderwijs en Wetenschappen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 1 december 1982 tot 3 juni 1986

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer bezig met gehandicaptenbeleid, onderwijs (Friese taal, volwasseneneducatie), volksgezondheid, culturele minderheden en landbouw (dierproeven, landbouwonderwijs).

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Woonde als lerares-in-opleiding in Elden bij Arnhem toen daar in september 1944 de Slag om Arnhem plaatsvond
  • Haar vader en echtgenoot waren veefokker

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.