Mr. H.C.G.L. (Minus) Polak

foto Mr. H.C.G.L. (Minus) Polak
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Rotterdamse advocaat met grote public spirit. Vooruitstrevend liberaal, die voorstander was van het correctief referendum. Vele jaren betrokken bij het plaatselijk bestuur in Rotterdam, onder andere als wethouder. Trad echter af na een conflict over vliegveld Zestienhoven. Was daarna voorzitter van het bestuur van de Erasmus Universiteit, rechter en ruim een jaar lid van de Eerste Kamer. Invloedrijk man in de welzijnswereld. Was tien jaar een breed georiënteerd lid van de Raad van State. Intuïtief man met originele invallen.

VVD
in de periode 1976-1995: lid Eerste Kamer, lid Raad van State

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Herminius Carl George Ludolf (Minus)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 12 mei 1928

overlijdensplaats en -datum
Rotterdam, 4 februari 2014

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 15 juni 1976 tot 20 september 1977
  • kantonrechter te Rotterdam, van 1 mei 1983 tot 1 december 1985
  • lid Raad van State, van 1 december 1985 tot 1 augustus 1995 (benoemd bij K.B. van 14 oktober 1985)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/21)

  • voorzitter Stichting Algemene Loterij Nederland, omstreeks september 1991 en nog in 1994
  • voorzitter Adviescommissie Restitutieverzoeken Cultuurgoederen en Tweede Wereldoorlog (Restitutiecommissie), vanaf 2001

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid afdeling Sociale zaken en Werkgelegenheid (Raad van State), omstreeks 1990
  • lid afdeling Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (Raad van State), omstreeks 1990

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder binnenlandse zaken van de VVD-Eerste Kamerfractie. Hield zich ook bezig met justitie-aangelegenheden.

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Trad in april 1974 af als wethouder nadat de gemeenteraad een krediet voor herstel van start- en landingsbanen op Zestienhoven had gehalveerd
  • Volgde in februari 1982 Neelie Smit-Kroes op als gemeenteraadslid

uit de privésfeer
Zijn vader, N.J. Polak, was hoogleraar bedrijfshuishoudkunde en rector magnificus van de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam; zijn moeder was arts

anekdotes en citaten
  • Origineel man die op zijn verjaardag zijn collega's in de Raad van State een zelfgeschreven boekje gaf

verkiezingen
  • Was in 1971 kandidaat in Groep IV: Zuid-Holland

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.