J.M. (Jan) van de Ven

foto J.M. (Jan) van de Ven
bron: Fotobureau Stokvis

Limburgs VVD-Tweede Kamerlid die ervaring in de vervoerssector had opgedaan als directeur van een expeditie- en transportbedrijf. Was in zijn woonplaats Venlo op vele terreinen bestuurlijk actief. In de Kamer liberale woordvoerder vervoersaangelegenheden, die niet erg op de voorgrond trad. Keerde zich wel enkele malen als enige van zijn fractie tegen accijnsverhogingen op benzine en alcohol.

VVD
in de periode 1976-1981: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Johan Marie (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Venlo, 18 september 1925

overlijdensplaats en -datum
Venlo, 29 oktober 2013

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • directeur Holland-Extra B.V., internationaal expeditie- en transportbedrijf te Venlo
  • lid gemeenteraad van Venlo, van 6 september 1966 tot 1973
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 24 augustus 1976 tot 10 juni 1981

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/19)

  • (vice)voorzitter SOR (Sociëteit Oud-Raadsleden) te Venlo (oprichter)
  • diverse commissariaten

afgeleide functies, presidia etc.
  • ondervoorzitter bijzondere commissie voor het Structuurschema Vaarwegen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 13 april 1978 tot 13 februari 1979
  • voorzitter bijzondere commissie voor het Structuurschema Vaarwegen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 13 februari 1979 tot 10 juni 1981

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
  • beschermheer Blericks mannenkoor te Blerick (Lb.)
  • beschermheer visclub "De Brasem" te Venlo

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer met name bezig met verkeer en waterstaat (vervoerszaken). Sprak ook enkele malen over handelspolitiek

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in november 1972 al gekozen tot Tweede Kamerlid, maar bedankte toen op doktersadvies voor zijn zetel. Werd twee jaar later alsnog Kamerlid.

verkiezingen
  • lijsttrekker VVD gemeenteraadsverkiezingen in Venlo, 1970

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.