Dr. H.H. (Harry) Janssen

foto Dr. H.H. (Harry) Janssen
bron: Katholiek Documentatiecentrum, Nijmegen

Limburgse aannemerszoon die zich ontwikkelde tot leraar oude talen en hoogleraar in Nijmegen. Vervulde het laatste jaar van het kabinet-De Quay als KVP'er een vacature als staatssecretaris van Onderwijs. Verdedigde met Cals de ontwerp-Mammoetwet in de Eerste Kamer. Keerde na zijn aftreden terug naar de universiteit waar hij zich beter thuis voelde.

KVP
in de periode 1962-1963: staatssecretaris

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Hendrikus Hubertus (Harry)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Swalmen, 7 september 1910

overlijdensplaats en -datum
Schijndel, 3 september 1982

3.

Partij/stroming

partij(en)
KVP (Katholieke Volkspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • hoogleraar Latijnse taal- en letterkunde, Katholieke Universiteit Nijmegen, van september 1940 tot 1 juni 1962
  • staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen (onder andere belast met het lager-, voorbereidend hoger- en middelbaar onderwijs), van 4 juni 1962 tot 24 juli 1963
  • hoogleraar Latijnse taal- en letterkunde, Katholieke Universiteit Nijmegen, van 1 september 1963 tot 1 januari 1967

takenpakket (bewindspersoon)
  • Was als staatssecretaris in het bijzonder belast met a.: lager-, voorbereidend hoger- en middelbaar nijverheidsonderwijs; b. sociaal-pedagogisch onderwijs; c.: vormingsinstituten voor de leerplicht vrije jeugd; d. aangelegenheden waarvan de behartiging hem per geval werd toegewezen (zoals het kleuteronderwijs)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/21)

  • voorzitter Academische Raad, van 1 januari 1967 tot 11 januari 1975
  • lid Gemengde Commissie tot uitvoering van het Nederlands-Belgisch Cultureel Akkoord

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als bewindspersoon (beleidsmatig)
  • Speelde een belangrijke rol bij de totstandkoming van de 'Mammoetwet' en verdedigde samen met Cals het wetsvoorstel in de Eerste Kamer
  • Diende in 1963 een ontwerp-Wet op het leerlingwezen in. Dit wetsvoorstel werd in 1966 door staatssecretaris Grosheide in het Staatsblad gebracht. (7.178)

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.