Mr. J.R. (Jan) Voûte

foto Mr. J.R. (Jan) Voûte
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Amsterdams liberale patriciër, die net als zijn vader advocaat was. Kwam in 1976 tussentijds voor de VVD in de Eerste Kamer. Woordvoerder justitie en financiën en voorzitter van de bijzondere commissie voor de herziening van het burgerlijk wetboek. Typeerde zichzelf als 'advocaat in het bedrijfsleven'. Gedistingeerde heer, die zich uit liefhebberij sterk maakte voor het behoud van Rembrandts.

VVD
in de periode 1976-1980: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Jan Reinier (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 16 september 1908

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 1 maart 1993

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • advocaat en procureur, advocatenmaatschap "Loeff en Van der Ploeg" te Amsterdam, vanaf 1932
  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, van 2 juni 1966 tot 1980
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 24 februari 1976 tot 16 september 1980

5.

Nevenfuncties (2/4)

  • voorzitter Genootschap Nederland-Indonesië (oprichter)
  • medewerker editie Jachtwet en Vogelwet, uitgave Schuurmans & Jordens

afgeleide functies, presidia etc.
  • plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Financiën (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 24 februari 1976 tot 20 september 1977
  • voorzitter bijzondere commissie voor de herziening van het Burgerlijk Wetboek (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 5 april 1977 tot 16 september 1980

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was justitie-woordvoerder van de VVD-Eerste Kamerfractie. Hield zich verder bezig met financiën en ontwikkelingssamenwerking.

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/4)
  • Zijn vader was industrieel
  • Zijn moeder was een achternicht van N.G. Pierson
  • Een broer van hem was ambassadeur in Chili

verkiezingen
  • Was in 1974 kandidaat in Groep III: Noord-Holland en Friesland

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.