Drs. H. (Hessel) Rienks

foto Drs. H. (Hessel) Rienks
Bron: Beeldbank Nationaal Archief

PvdA-Tweede Kamerlid van Friese afkomst. Was werkzaam bij de gemeente Zwolle en lange tijd voorzitter van het PvdA-gewest Overijssel. In de Tweede Kamer had hij als specialismen ruimtelijke ordening, regionaal economisch beleid en financiën lagere overheid. Voorzitter van de Tweede Kamercommissies voor Binnenlandse Zaken en Verkeer en Waterstaat. Speelde ook een belangrijke rol bij de begeleiding van de plannen voor nieuwbouw van de Tweede Kamer. Bezadigd Kamerlid, dat algemeen door zijn collega's werd gerespecteerd.

PvdA
in de periode 1974-1989: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Hessel (Hessel)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Weidum (gem. Baarderadeel, Frl.), 4 maart 1932

overlijdensplaats en -datum
Zwolle, 23 december 2014

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid) (sinds begin jaren '60)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • directeur IZA (Instituut Ziektekostenvoorziening Ambtenaren) in Overijssel en Flevoland, van september 1989 tot 1992
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 11 september 1974 tot 14 september 1989
  • hoofd economische afdeling, Dienst Openbare Werken, gemeente Zwolle, van 1963 tot 1974

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/3)

  • voorzitter Coördinatie-orgaan Samenwerkende Ouderenorganisaties, van 1992 tot 1995
  • lid bestuur AVIB (Algemene Vereniging voor Instellingen Bejaardenzorg)

afgeleide functies, presidia etc. (2/6)
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 9 september 1986 tot 14 september 1989
  • voorzitter vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 30 september 1981 tot 9 september 1986

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Interpelleerde op 3 december 1980 met zijn fractiegenoot Van der Hek minister Van Aardenne over de textiel- en papierindustrie
  • Interpelleerde op 29 mei 1980 minister Van Aardenne over de zorgwekkende toestand in de Nederlandse confectie-industrie

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was midden jaren tachtig acht maanden met ziekteverlof

uit de privésfeer
Zijn vader werkte bij de Cultuurtechnische dienst te Zwolle en was later directeur van de Cultuurtechnische dienst in Utrecht

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.