Drs. A.M. (Arie) de Boo

foto Drs. A.M. (Arie) de Boo
bron: Fotobureau Stokvis

CHU-Tweede Kamerlid. Begon zijn politieke loopbaan bij de CH-jongeren, waarvan hij vicevoorzitter was. Was later wetenschappelijk medewerker van de fractie en kwam in 1968 tussentijds in de Kamer. Hield zich als Kamerlid onder meer bezig met aangelegenheden op het gebied van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, defensie en buitenlandse zaken. Was een regelmatige bezoeker van het Perscentrum Nieuwspoort en een zeer benaderbare bron voor journalisten.

CHU
in de periode 1968-1972: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Arie Martinus (Arie)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Delft, 10 januari 1936

overlijdensplaats en -datum
Rotterdam, 20 mei 1987

3.

Partij/stroming

partij(en)
CHU (Christelijk-Historische Unie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • wetenschappelijk medewerker CHU-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, van januari 1966 tot november 1968
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 12 november 1968 tot 10 mei 1971
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 augustus 1971 tot 7 december 1972
  • economisch redacteur "Algemeen Dagblad", vanaf 1973

5.

Partijpolitieke functies (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/3)

  • lid Noord-Atlantische Assemblée, van mei 1970 tot december 1972
  • politiek redacteur weekblad "Accent", omstreeks 1976

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met cultuur, maatschappelijk werk, mediabeleid, volkshuisvesting, sociale zaken (sociale zekerheid en inkomstenbeleid) en defensie(personeel)

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 1972 niet meer gekandideerd voor de Tweede Kamer

uit de privésfeer
Zijn vader was eigenaar van een bouwbedrijf

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.