Dr. I.Z. (Jacques) Baruch

foto Dr. I.Z. (Jacques) Baruch
bron: Fotobureau Dijkstra

Amsterdamse arts, die in de periode augustus 1971 tot december 1972 Tweede Kamerlid voor DS'70 was. Was afkomstig uit een Portugees-joods middenstandsgezin en zette zich zowel binnen als buiten de Kamer sterk in voor vervolgingsslachtoffers. Was daarnaast actief bij de rheumabestrijding. In de jaren vijftig en zestig lid van de Amsterdamse gemeenteraad voor de PvdA.

DS'70
in de periode 1971-1972: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Izak Zacharias (Jacques)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 3 november 1917

overlijdensplaats en -datum
Amsterdam, 13 februari 1996

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • SDAP (Sociaal-Democratische Arbeiderspartij), tot 9 februari 1946
  • PvdA (Partij van de Arbeid), van 9 februari 1946 tot 1970
  • DS'70 (Democratisch-Socialisten 1970)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid gemeenteraad van Amsterdam, van 16 april 1953 tot 1 september 1970
  • hoofd afdeling fysische therapie, Centrum voor Rheumatiekbestrijding te Amsterdam, omstreeks 1955 en nog in 1958
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 augustus 1971 tot 7 december 1972

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/8)

  • voorzitter Genootschap voor de Joodse Wetenschap in Nederland, van 1985 tot 1994
  • redacteur "Habinjan", tijdschrift van het Portugees-Israëlitisch Genootschap

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met volksgezondheid, maatschappelijk werk en milieuhygiëne
  • Een door hem in 1971 ingediende en aangenomen motie speelde een belangrijke rol bij het besluit om de Rijksgroepsregeling vervolgingsslachtoffers 1940-1945 om te zetten in een wettelijke regeling

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Werkte tijdens de bevrijding van Parijs bij een eerstehulppost
  • In 1966 medeoprichter van studie- en ontmoetingscentrum "Het Leerhuis" voor joden en christenen

verkiezingen
  • Stond bij de Tweede Kamerverkiezingen in 1967 op de kandidatenlijst van de PvdA

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.