Drs. K.W. (Werner) Buck

foto Drs. K.W. (Werner) Buck
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Kerkraadse politicus die in het kabinet-Biesheuvel staatssecretaris van Volkshuisvesting was. Hield zich als eerste bewindsman bezig met stadsvernieuwing. Maakte een aanzet om sanering van het verouderde woningbestand in steden mogelijk te maken. Was eerder ondernemer in Kerkrade en in zijn woonplaats tevens twaalf jaar wethouder. Keerde na zijn Haagse periode terug in de Limburgse politiek, ditmaal als gedeputeerde (dertien jaar). Vader van oud-Eerste Kamervoorzitter Yvonne Timmerman-Buck.

KVP
in de periode 1971-1973: staatssecretaris

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Karel Werner (Werner)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Kerkrade, 19 juli 1925

overlijdensplaats en -datum
Maastricht, 9 oktober 2010

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • staatssecretaris van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (belast met stadsvernieuwing), van 17 augustus 1971 tot 11 mei 1973
  • lid Gedeputeerde Staten van Limburg (belast met economische zaken en ruimtelijke ordening), van 5 juni 1974 tot 28 april 1987
  • voorzitter College van Bestuur Open Universiteit te Heerlen, van 1 september 1987 tot 1 juli 1990

takenpakket (bewindspersoon)
  • Was als staatssecretaris belast met 1. stadsvernieuwing en 2. sanering van stadswijken

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/9)

  • Lid Raad van Commissarissen N.V. WML (Waterleiding Maatschappij Limburg)
  • voorzitter bestuur VSL (Verenigd Streekvervoer Limburg)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als bewindspersoon (beleidsmatig) (2/3)
  • Verhoogde per 1 januari 1972 diverse subsidieregelingen die gericht zijn op het stimuleren van woning- en wijkverbetering. Hierdoor kan het accent bij stadsvernieuwing meer worden gelegd op verbetering (rehabilitatie) in plaats van op sanering (slopen).
  • Verhoogde per 1 januari 1973 opnieuw de bedragen voor financiële steun aan particulieren en gemeenten voor stadsvernieuwing. De verhoging is vooral gericht op krotopruiming in de grote gemeenten, maar ook voor huurders van woningen die vanwege stadsvernieuwing moeten worden gesloopt, komt er extra geld.

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.