J.H. (Anneke) Krijnen

foto J.H. (Anneke) Krijnen
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Hilversumse die op vrij jeugdige leeftijd Tweede Kamerlid voor de VVD werd. Had grote belangstelling voor de Europese samenwerking, maar zag na het vertrek van Berkhouwer uit de Kamer het woordvoerderschap op dat terrein aan haar voorbij gaan doordat zij zich te bescheiden opstelde. Hield zich als Kamerlid vooral bezig met emancipatie. Behoorde met onder anderen Nijpels en Kappeyne van de Coppello tijdens het kabinet-Van Agt I tot de linkervleugel van haar fractie. Na haar vertrek uit Kamer onder meer voorzitter van de NCO en omroepbestuurder.

VVD
in de periode 1977-1981: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Johanna Helena (Anneke)

geboorteplaats en -datum
Apeldoorn, 29 mei 1943

2.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie) (lidmaatschap inmiddels beëindigd), opmerking: 2018

3.

Hoofdfuncties/beroepen (5/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 22 december 1977 tot 10 juni 1981
  • voorzitter NCO, van maart 1986 tot 1 januari 1990
  • beleidsmedewerker ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur, van 1990 tot december 1990
  • manager informatieve programma's AVRO, van 1 januari 1991 tot 1 juli 1997
  • hoofd radio AVRO, van 1 juli 1997 tot 2003

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

vorige (2/10)
  • lid hoofdbestuur Humanistisch Verbond, vanaf maart 1981
  • lid Emancipatieraad, van 25 mei 1981 tot 1985

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer onder meer bezig met buitenlandse zaken (Europese samenwerking), volksgezondheid, emancipatie, milieuhygiëne, culturele zaken en volksgezondheid

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Gaf na het verschijnen van het rapport van de RSV-enquêtecommissie informeel te kennen dat Van Aardenne naar haar mening moest opstappen als minister

uit de privésfeer
  • Haar ouders kwamen in oktober 1985 om bij een verkeersongeluk
 

9.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.