M.C.A. (Martha) Vonk-van Kalker

foto M.C.A. (Martha) Vonk-van Kalker
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Voormalige gecommitteerde van Gewest Twente en voor de PvdA in de Eerste Kamer vier jaar woordvoerder binnenlandse zaken en maatschappelijk werk. Daarna gemeentesecretaris van Voorburg en van Apeldoorn. Was nadien zelfstandig interim-manager in het lokaal bestuur, onder meer bij de gemeenten Leiden, Zwolle, Hilversum, Heerenveen en Rijswijk. Ondernemende daadkrachtige vrouw met velerlei politieke en maatschappelijke activiteiten.

PvdA
in de periode 1977-1981: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Martha Catharina Annie (Martha)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
M.C.A. van Kalker

geboorteplaats en -datum
Groningen, 23 september 1943

overlijdensplaats en -datum
Zoetermeer, 11 maart 2022

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), tot 1995

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/11)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1977 tot 10 juni 1981
  • zelfstandig consultancy- en interimmanagementbureau voor overheid en (niet-commerciële) dienstverlening (OPUS M/V), vanaf 1 mei 1999 (onder meer tijdelijk werkzaam bij de gemeenten Leiden, Zwolle, Hilversum, Leerdam en Heerenveen)
  • interim-griffier, gemeente Rijswijk, van 16 juni 2008 tot 1 september 2008

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/17)

  • lid Mediaraad, vanaf februari 1988
  • plaatsvervangend lid SVr (Sociale-Verzekeringsraad), vanaf september 1992

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Maatschappelijk Werk (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 5 oktober 1977 tot 10 juni 1981

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerster binnenlandse zaken en maatschappelijk werk van de PvdA-Eerste Kamerfractie

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Werd in 1977 gekozen door Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.